• Български
  • English
  • Deutsch
  • Русский
   032 693 693
БЕЗПЛАТЕН ТЕЛ.: 0 800 13 006
Пожелай си!

„Пожелай си!“

„Пожелай си!“ дарява две ин витро процедури в клиника New Life.

Съпричастността на клиника New Life – Пловдив и нейните партньори към двойките с репродуктивни проблеми в България подтикна ин витро центъра да създаде кампанията „Пожелай си“. За пета поредна година кампания ще направи възможна мечтата на повече български семейства, като дари две ин витро процедури. Тази година от екипа на клиниката  взехме решение „Пожелай си“ протече с позитивно послание в кампанията и затова целта е да се изпращат позитивни снимки свързани със светлите празници които предстоят. Кампанията стартира на 01 Декември 2018 и ще продължи до 25 Декември 2018 г.  До тази дата можете да изпращате вашите снимки. До 20.01.2019 ще дадем възможност да се гласува за снимка. Екипът на клиниката ще обяви кои са щастливците на 21 Януари, 2019г.

За да кандидатствате в Благотворителна кампания „Пожелай си“

Следвайте стъпките:
  1. Прочетете условията на newlifeclinic.bg за кандидатстване, ако отговаряте на тях преминете към стъпка две:
  2. Изпратете на wish@newlifeclinic.bg – снимка : Снимката трябва да е емоционална, позитивна и вдъхновяваща в духа на светлите празници. Всеки един от Вас може да прати само по една снимка. Няма ограничение за това какво ще покажете в избраният от вас кадър.

Към снимковия файл моля добавете в мейла: Три имена, възраст, град по местоживеене, телефон за контакт и актуален e-mail адрес.

Всяка снимка  ще бъде прегледана от модератор. След одобрение ще бъде качена в страницата на “Пожелай си” в официалният сайт на клиниката: www.newlifeclinic.bg и фейсбук профилите на клиниката.

Най-коментираната и подкрепяна снимка в официалният сайт на клиниката www.newlifeclinic.bg  – “Пожелай си“  ще получи първата безплатна ин витро процедура..

 Най-позитивната и емоционална снимка  на един от вас  ще бъде избрана от екипа на клиниката и компаниите, които подкрепят кампанията за втората ин витро процедура.

  1. Всеки един от Вас ще получи линк на със своята снимка, където Вашите близки и приятели могат да подкрепят с коментар в официалният сайт на клиниката до 20.01.2019 година.

 Нека заедно да заредим с положителни и емоции и настроение всички, които имат нужда от Нас! Убедени сме, че заедно ще успеем да напълним интернет пространство с усмивки и любов в подкрепа на много хора, които имат съкровена мечта!

#wishanewlife2019

 

Фимотерапия

ФИЛМОТЕРАПИЯ

Чуждите истории  винаги са вдъхновявали и помагали на хората. За мнозина филмите / ФИЛМОТЕРАПИЯ са начин  да запълним част от свободното си време. Освен забавление филмотерапията е и един от методите, с които си служи психотерапията.

Все повече психолози препоръчват на клиентите си да гледат определени филми, които са свързани с техните проблеми. Така се цели „насочване“ към правилния път за справяне със собствените тревоги.

 КАК РАБОТИ?

Филмите, както и останалите форми на изкуство провокират хората, карат ги да се замислят върху различни аспекти от живота си. Привържениците на филмотерапията твърдят, че тя може да промени мисленето, емоциите ни и начина, по който реагираме на различни ситуации. Поради тези успехи филмотерапията се практикува и като метод за превъзпитание в различни институции.

За по-добър резултат след края на филма  е препоръчително да се замислите върху поведението на героите и на какво може да Ви научи то. Още по-добре би било, ако обсъдите моментите, които са Ви направили впечатление с близък за Вас човек.

ФИЛМОТЕРАПИЯ И ИН ВИТРО

Много двойки, преминаващи през ин витро, споделят , че животът им се е превърнал в график. Честите прегледи, манипулации и чакането определено могат да се отразят негативно дори  и на най-търпеливите.  Това обаче не означава, че трябва да се лишавате от забавление. Филмите са чудесен начин да се пренесете в един друг свят, да разпуснете и да се заредите с положителни емоции.

Ако ви се гледа нещо по темата и харесвате документални филми, Ви препоръчваме „My Future Baby“ или „40 Weeks“. А за да се посмеете, може да си изтеглите „Baby mama“.

Не трябва да забравяме, че филмотерапията е само допълнение към традиционните подходи на психологията, но пък е достъпна за всеки един от нас. Понякога обаче проблемите ни са по-сериозни и професионалната помощ е от съществено значение.

ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ И БЕБЕ

ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ И БЕБЕ

ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ И БЕБЕ

Доскоро се смяташе, че съжителството на бебе и животно вкъщи е недопустимо. Раздялата с домашния любимец е изключително тежко решение, което, за Ваша радост, едва ли ще Ви се наложи да вземете.

Всеобщото мнение е, че кучетата, котките (и всички останали домашни любимци) са потенциален източник на зарази, агресия и алергии, и че нямат място при бебето.

ПО-МАЛКО АЛЕРГИИ

Напоследък набра популярност едно коренно различно твърдение – че домашните животни и най-вече кучетата могат да намалят риска детето да развие алергии. Имунната система на децата, в чиито дом се отглежда животно, е по-добре развита и те боледуват по-рядко. Предполага се, че този феномен се дължи на факта, че покрай домашния любимец детето от най-крехка възраст се среща с много по-широк спектър от потенциални алергени.

ИМА ЛИ РИСК ОТ ЗАРАЗИ?

Ако домашния любимец се обезпаразитява и ваксинира редовно, няма повод за тревога.  Необходимо е да почиствате дома малко по-често и да ограничите достъпа на четириногия приятел до детската стая.

Отглеждате ли котка – изследвайте я за токсоплазмоза. Ако резултатът е положителен – изследвайте и себе си.

ПОВЕДЕНЧЕСКИ ПРОБЛЕМИ

Животните не нападат без провокация. Агресията към най-малките обикновено е породена от ревност (цялото внимание е насочено към бебето) или грубо отношение. Правилното възпитание може да предотврати инцидентите. От една страна, домашният любимец трябва да се чувства комфортно около тичащи и пищящи деца. От друга страна, на детето трябва да се обясни, че животните не са ходещи играчки и че те също се нуждаят от лично пространство.

Когато са взети необходимите мерки, домашният любимец може да носи само ползи на детето. Така от малко то се учи на отговорност, обич и уважение към животните. Децата често говорят на домашните си любимци, което пък ги прави много по-добри в общуването с хората.

 

СЛЕДРОДИЛНА ДЕПРЕСИЯ

СЛЕДРОДИЛНА ДЕПРЕСИЯ

СЛЕДРОДИЛНА ДЕПРЕСИЯ – КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ НЕЯ?

Следродилната депресия е често срещано състояние, което се случва на много жени след раждането.  Тя се дължи както на спад в хормоните, така и на новите предизвикателства, пред които е изправена майката. За щастие, съществуват начини да се предпазите от нея или поне да намалите ефектите й.

БЕЗ САМООБВИНЕНИЯ

Социалните медии показват само красивата страна на майчинството. Това създава грешна представа у майката, която започва да се самообвинява. Сред ключовите черти на следродилната депресия е натрапчивото чувство , че майката не се справя със задачите си. Ако бебето не иска да суче или да спи, значи тя е виновна, което далеч не е истината.

 Запомнете, че никой не се е родил научен, а за Вашето бебе Вие сте най-добрата майка на света!

НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА СЕ ХРАНИТЕ

Вече все повече жени спазват специално изготвен диетичен план, докато са бременни. Роди ли се бебето, настъпва хаос. Яденето „на крак“ и липсата на какъвто и да било режим водят до резки колебания в кръвната захар и засилват чувството на умора и безпомощност. Пълноценното и редовно хранене подобрява настроението, качеството на кърмата и фигурата.

ПОМОЩ ОТ ПРИЯТЕЛ

Подкрепяме твърдението, че децата трябва да се гледат от родителите си. Въпреки това малко помощ от време на време не е излишна. Полезно е за всички -хем родителите си почиват, а детето се социализира.  Ако не се чувствате комфортно да оставите бебето на някой, помолете Ваш близък да Ви помогне с домакинската работа или пазаруването – със сигурност ще има желаещи!

Следродилната депресия не щади татковците. Много мъже, чувствайки се неподготвени, изпитват отчаяние и тревога след появата на бебето. Говорете по темата и се опитвайте да решавате проблемите заедно.

Ако и след като сте изпробвали нашите съвети, не се почувствате по-добре , Ви препоръчваме да се обърнете към специалист. Консултацията с психолог не означава, че задължително „Ви има нещо сериозно“, а че просто имате нужда от експертно мнение.

BACK