• Български
  • English
  • Deutsch
  • Русский
   032 693 693
БЕЗПЛАТЕН ТЕЛ.: 0 800 13 006
ИНОЗИТОЛЪТ

КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ИНОЗИТОЛЪТ?

Инозитолът или витамин B8 се съдържа в много плодове, зеленчуци и ядки. Организмът го произвежда от въглехидратите, които приемаме.

Въпреки че го наричат така, инозитолът не е витамин, а вид захар, която има разнообразни функции:

  1. Участва в строежа на клетъчните мембрани.
  2. Важен е за нормалното действие на инсулина. Инсулинът ни е необходим за усвояване на глюкозата, която поемаме с храната. Без него глюкозата не може да премине от кръвта в някои тъкани (мастна, мускулна и др.). Счита се, че приемът на инозитол би могъл да помогне за оптимизиране на нивото на кръвната захар и  превенция на инсулиновата резистентност, която е все по-често срещана в наши дни.
  3. Спомага за отделянето на някои невротрансмитери като допамин и серотонин в мозъка.
ИНОЗИТОЛ И ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ

Синдромът на поликистозните яйчници (ПКЯ) засяга около 10% от жените във фертилна възраст. Симптомите му включват нередовна менструация, наднормено тегло, инсулинова резистентност, завишен холестерол.

Много често жените с поликистозни яйчници срещат трудности със забременяването.

Проучвания показват, че приемът на инозитол и фолиева киселина може да стимулира овулацията и да понижи нивата на тестостерона. Не трябва да забравяме обаче, че при това заболяване оптимизирането на теглото чрез промени в начина на живот е от ключово значение.

ЕФЕКТИ ВЪРХУ ПСИХИЧНОТО ЗДРАВЕ

Инзотитолът повишава нивата на серотонин в мозъка. Поради това, той би могъл да е полезен като допълваща терапия при хора, страдащи от тревожност или депресия.

Инозитолът почти няма странични ефекти. Безопасността му при бременни и кърмещи жени обаче не е проучена. Въпреки невероятния си потенциал, инозитолът е хранителна добавка и не може да замести предписаното Ви лечение.

Ин витро за чужедестранни граждани

КОГАТО ИМАТЕ НУЖДА ОТ НАС!

Скъпи приятели,

Ако мечтите Ви имат нужда от помощ, ако се опитвате да забременеете повече от една година и не се получава, ако по някаква причина бебето се бави. Не се отчайвайте потърсете помощ и съвет от специалисти в областта.

До 31 Август 2019 год. Можете да се възползвате от нашият опит и съвети в репродуктивната медицина, да се срещнете с нашите специалисти и да поговорите напълно безплатно.

Ще бъдем щастливи да се отзовем и помогнем с нашия опит и консултации в излизането от сложният лабиринт наречен репродуктивен проблем.

Молим всички желаещи двойки предварително да запишат своя час на 032 693 693 или безплатен телефон 0800 13 006. Очакваме срещи с Вас и Вашите случаи до 31.08.2019 год.

New Life Clinic - гр. Бургас

Д-Р ДОБРИНКА ПЕТРОВА – ЩЕ КОНСУЛТИРА БЕЗПЛАТНО В БУРГАС

Скъпи приятели, идваме в Бургас.

Медицински център за репродуктивно здраве – New Life Clinic  отваря врати и в Бургас можете да посетите нашата новооткрита локация  и да се запознаете с нашият медицински управител.

Д-р Добринка Петрова – ще посети гр. Бургас, за да консултира безплатно пациенти с репродуктивни проблеми.

На 19 Юли 2019 год.  / от 09:00-11:00 и 14:30- 16:30 часа – гр. Бургас. Молим всички желаещи двойки да заявят предварително присъствие със записан час на тел: +359878611854

Къде: ул.“Транспортна“ / Зад Мол Плаза / –  Медицински център New Life Clinic – гр. Бургас

При посещението си ще получите отговор на въпросите, които ви вълнуват, от специалист, който е не само отличен професионалист, но и човек с изключително позитивно отношение .

За повече информация моля посетете нашият официален web адрес : www.newlifeclinic.bg

ДЕПРЕСИЯ ПО ВРЕМЕ НА ИН ВИТРО

ДЕПРЕСИЯ ПО ВРЕМЕ НА ИН ВИТРО – МИТ ИЛИ ФАКТ?

ДЕПРЕСИЯ ПО ВРЕМЕ НА ИН ВИТРО – МИТ ИЛИ ФАКТ?

Стресът в нашето ежедневие е неизбежен. В определени граници той не просто не е вреден, ами помага на организма да се адаптира. Когато тези граници се прекрачат, често се появяват разнообразни здравословни проблеми.Те могат да засягат тялото (например високо кръвно налягане) или психиката – депресия и други проблеми.

Ин витро фертилизацията дава надежда на все повече двойки. Сама по себе си обаче тя може да се яви и източник на прекомерен стрес, който да се изяви под формата на депресивни състояния.

Съществуват няколко теории защо пациентките развиват депресия по време на ин витро цикъл.

От една страна, хормоналните препарати, използвани за контролирана овариална хиперстимулация (КОХС) могат да се отразят върху настроението. Всяко лекарство има странични ефекти, но, за щастие, тези се проявяват рядко. Ако все пак нещо Ви притеснява, препоръчваме да го обсъдите с лекуващия Ви акушер-гинеколог.

Емоциите, множеството манипулации и очакванията са по-вероятната причина за депресия по време на ин витро. Притесненията относно финансирането на процедурата също се отразяват негативно върху психиката. Жените,които в миналото са страдали от депресия, имат по-голям шанс да развият депресия по време на ин витро цикъла.

КАК ДА РАЗПОЗНАЕМ ДЕПРЕСИЯТА?

Депресията има десетки симптоми и при всеки човек те се проявяват различно.  Сред тях са умората, тъгата, проблемите със съня и концентрацията, липсата на инициативност или желание за срещи с роднини и приятели. Някои хора пък прибягват към алкохола и храната. Чувството за вина („Аз съм виновна, че не забременявам“) също не е изключено.

Не забравяйте, че дори и да сте изпитвали някои от гореспоменатите симптоми, не означава, че задължително страдате от депресия.

САМОПОМОЩ

Ако Ви предстои ин витро или друга форма на асистирана репродукция, следните съвети могат да Ви помогнат да се справите с емоционалния стрес:

  1. Информирайте се относно същността на предстоящите Ви процедури. Лекуващият Ви акушер-гинеколог ще Ви разясни подробно какво точно Ви очаква. Можете да почерпите знания от материали в Интернет като статии и видеа.
  2. Преценете на кого бихте желали да споделите за ин витро процедурата си. Някои пациетнки решават да не разгласяват новината, за да не бъдат затрупани с въпроси.
  3. Бъдете готова за промени в първоначалния план, например да се окаже, че имате по-голям шанс за успех с донорски яйцеклетки.
  4. Мислете реалистично. Все още никой не може да гарантира, че ще забременеете от първия опит. Не изключвайте варианта да са необходими повече опити.
  5. Не се срамувайте да потърсите професионална помощ. Клиника New Life разполага с психолог, който ще бъде на разположение в най-трудните за Вас и партньора Ви моменти.
САМОТНА МАЙКА И ИН ВИТРО

САМОТНА МАЙКА И ИН ВИТРО

Ин витро – Асистираните репродуктивни технологии дават надежда не само на двойките с инфертилитет, а и на необвързаните жени, искащи да станат майки. Да си самотна майка вече не е табу и все повече жени избират да не чакат появата на идеалния партньор.

КОЙ Е НАЙ-ПОДХОДЯЩИЯТ МЕТОД ЗА ЗАЧЕВАНЕ?

В случай, че при Вас няма категорични индикации за ин витро фертилизация (IVF) обикновено се започва с по-лекия вариант – вътрематочна инсеминация (IUI). Предимствата на процедурата са липсата на фоликуларна пункция и по-достъпната цена.

За тези процедури се използват донорски сперматозоиди. В  New Life Специализиран Медицински Център по Гинекология можете да избирате от внимателно селектиран набор от донори спрямо техните физически характеристики, образование, хобита и интереси, които са отбелязани в личния профил на всеки донор.

МОГА ЛИ ЗА КАНДИДАТСТВАМ ЗА ФИНАНСИРАНЕ ОТ ДЪРЖАВАТА?

Всяка жена, ненавършила 43-годишна възраст и е български гражданин или със статут на постоянно пребиваващ в Р. България, отговаряща на индикациите за получаване на финансова помощ за асистирана репродукция, може да кандидатства за финансиране на ин витро процедура от Центъра за асистирана репродукция.

Общинските фондове и по-конкретно този на Община Пловдив отпускат средства за ин витро процедури само на семейни двойки или двойки, регистрирани по смисъла на Семейния кодекс като фактическо съжителство.

ХОМОСЕКСУАЛНОСТ И АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ

За хомосексуалните жени единственят начин да се сдобият с генетично свое дете е чрез асистираните репродуктивни технологии (ART), при които се използва донорска сперма. И тук при липса на индикации за ин витро е желателно да се пробва първо методът вътрематочна инсеминация (IUI), тъй като е по-щадящ.

 За съжаление, все още еднополовите двойки в България нямат същите права като „традиционните“ семейства. Това означава, че законен родител на детето в тази ситуация би била само жената, която го е родила. Ако нещо се случи с нея, партньорката й не поема автоматично грижите за детето.

BACK