• Български
  • English
  • Deutsch
  • Русский
   032 693 693
БЕЗПЛАТЕН ТЕЛ.: 0 800 13 006
КАКВО МОГА ДА НАПРАВЯ, ЗА ДА ПОВИША ШАНСОВЕТЕ СИ ЗА УСПЕХ ПРИ IVF?

КАКВО МОГА ДА НАПРАВЯ, ЗА ДА ПОВИША ШАНСОВЕТЕ СИ ЗА УСПЕХ ПРИ IVF?

Степента на успех на IVF (ин витро оплождане) може да варира в зависимост от различни фактори, включително възрастта на жената, причината за безплодието, качеството на яйцеклетките и сперматозоидите, броя на трансферираните ембриони и опитa на избрания от Вас център за репродуктивно здраве.

Като цяло процентът на успех е по-висок при по-младите жени и намалява с възрастта. Според Американското дружество за репродуктивна медицина (ASRM), успеваемостта на ин витро оплождане  при трансфер на пресни ембриони за жени под 35 години обикновено е около 40-50% на цикъл, докато при жени над 40 години успеваемостта е по-ниска, варираща от 10-20% на цикъл. Въпреки това, тези проценти могат да варират в зависимост от индивидуалните обстоятелства.

КАК МОГА ДА ПОВИША ШАНСОВЕТЕ СИ ЗА УСПЕХ?

1.Изберете реномиран център по репродуктивно здраве: Потърсете клиники, които са специализирани в АРТ (асистирани репродуктивни техники) и имат опитни специалисти по репродуктивно здраве.

2.Направете положителни промени в начина на живот, за да оптимизирате плодовитостта. Това включва поддържане на здравословно тегло, редовни тренировки, отказване на цигарите, намаляване на консумацията на алкохол и управление на стреса. Ако страдате от хронично заболяване като артериална хипертония или диабет, е важно то да бъде добре контролирано.

3.Стриктно спазвайте предписаните лекарства и протоколи за лечение, предоставени от вашия специалист по репродуктивно здраве. Това може да включва приемане на различни медикаменти през устата, поставяне на инжекции или прегледи в избрания от Вас център.

4.Помислете за предимплантационна генетична диагностика (PGD): тя може да помогне за идентифициране на хромозомно нормални ембриони, което би увеличило шансовете за успешно имплантиране, намаляйки риска от спонтанен аборт.

5.Психологическа подкрепа: IVF може да бъде емоционално предизвикателство. Търсенето на консултация или присъединяването към групи за подкрепа може да намали стреса и да подобри общото благосъстояние по време на процеса.

6.Бъдете информирани и задавайте въпроси: Обучете се за процеса на ин витро оплождането, потенциалните рискове и нивата на успех. Задавайте въпроси и общувайте открито с вашия специалист по репродуктивно здраве, за да сте сигурни, че разбирате плана за лечение и имате реалистични очаквания.

Ако сте претърпели неуспешна ин витро процедура, не забравяйте, че това не е равно на провал. Важно е да се консултирате с квалифициран специалист в областта, който може да предостави персонализиран съвет въз основа на вашата конкретна ситуация.

НА 40 ГОДИНИ СЪМ. ТВЪРДЕ ВЪЗРАСТНА ЛИ СЪМ ЗА БЕБЕ?

БЕБЕ

ПЪРВИТЕ МЕСЕЦИ С НАШЕТО БЕБЕ

Появата на новия член в семейството е свързана с много емоции, вълнения а понякога и със страхове, особено, ако за първи път ставаме родители. Причината за това е несигурността която изпитваме, силата на отговорността която поемаме, като родители  и  същевременно желанието да дадем най-доброто на нашето бебе.

Всъщност страховете са ни напълно неоснователни. Нека не забравяме , че нашето дете носи нашия генетичен „материал“ и усещането му за комфорт се доближава до нашия. Много е важно да  сме  спокойни в първите седмици след раждането, за да се научим да разпознаваме сигналите, които бебето ни подава – така ние ще му осигурим  това, от което то  има нужда. Често в първите месеци получаваме много , различни, а понякога и противоречиви съвети.  Как да  прецените от кой съвет да се възползвате – ами просто е.  Представете  си съвета, който ви е даден как ще  се отрази на вас, ако го приложите върху себе си – и на момента  ще усетите дали е добър и подходящ или- не за вашето бебе.

Например, ако очакваме нашето бебе да изяжда на точно определен интервал -точно определено количество, трябва да се замислим дали ние бихме били толкова щастливи, ако ни се налага да консумираме точно определено количество в точно определено време. Със сигурност няма да ни хареса. Понякога  си поспиваме по дълго, понякога просто сме хапнали повече и няма да огладнеем в определения час, така че режимите са субективно понятие и единственото важно нещо за нашето бебе е да получи това, което иска според нуждите и желанието му .

Същото правило важи и за условията,  при които  отглеждаме нашето бебе и  поддържането на личната му хигиена .

Примерно, как бихме се чувствали , ако ни се налага да спим със шапка или с ограничени движения ,  или как бихме се чувствали  ако не знаем , че сме в баня и някой ни полее с вода по гърба, веднага ще реагираме като напрегнем тялото си.

Затова  трябва да подхождаме във всяко действие  към нашето бебе така, както искаме и подхождаме към себе си.

Много е важно да споменем и вниманието, което трябва да отделяме за да се информираме подробно за приема , съхранението, начина на употреба, периода на употреба на всяко едно нещо, което се наложи да даваме на бебето. Най-често в първите месеци това са капки за колики, пробиотици,  витамини и медикаменти улесняващи изхождането.   Точната и конкретна информация със сигурност би  ни помогнала  да се чувстваме спокойно  и същевременно би ни спестила някой  доста неприятни ситуации възникнали от подценяването на важността на това действие .

Така стигаме до извода, че  спокойни, сигурни и информирани родители със сигурност създават условия за да растат  здрави, спокойни и  щастливи  техните деца

Със съдействието на АПТЕКИ ЗАПАД

НЕЖНА ГРИЖА – СЪВЕТИ ЗА МАЛКИТЕ СЪКРОВИЩА

BACK