• Български
  • English
  • Deutsch
  • Русский
   032 693 693
БЕЗПЛАТЕН ТЕЛ.: 0 800 13 006
„Мечтай с Деси-Когато звездите мечтаят с теб!“

„МЕЧТАЙ С ДЕСИ-КОГАТО ЗВЕЗДИТЕ МЕЧТАЯТ С ТЕБ!“

Дойде време да обявим печелившите двойки в нашата обща кампания с актрисата Деси Бакърджиева.

Актрисата от  сериала „Откраднат живот“ Деси Бакърджиева се включи в благотворителна кампания „Мечтай с Деси – Когато звездите мечтаят с теб!“, организирана от  клиника New Life-Пловдив. Стартът бе даден на 1 Март, а на Цветница бяха избрани победителите, които ще получат  една ин витро процедура с включена стимулация и една ин витро процедура с донорски яйцеклетки с включена 50% отстъпка. „Очаквах с нетърпение да прочета емоционалните истории на двойките с репродуктивни проблеми, защото те са истински празник за сърцето ми. Всяко едно писмо е малко вдъхновение и искрено споделям емоциите на семействата и това, което наистина най-силно желаят. В навечерието на светлите великденски празници искам да изпратя до всички послание, че трябва да вярват в силата, която притежават, да не се отказват и винаги да правят първите крачки. Това е най-важното – първите стъпки към техните мечти и желания. Направите ли го- колелото се завърта и всичко тръгва в правилната посока. Избрахме да обявим края на кампанията във времето, в което всички сме заедно, ставаме по-добри, сплотени и ни обзема магията на великденския дух“, сподели Деси Бакърджиева.  В началото на месец Май на победителите ще бъдат връчени удостоверения за  процедурите в кампанията на New Life. „Не беше лесно да изберем печелившите.  Изчетохме писмата много старателно, обсъдихме ги заедно с екипа на New Life, имахме дискусии и единодушно решихме, че това са двете най-вдъхновяващи за нас писма , които истински ни трогнаха, коментира актрисата.

Имената на  двете двойки, които ще получат шанса да сбъднат своите мечти са:
  1. М. Сираков от гр. Пловдив –
  2. Р. Димитрова от гр.Бургас –

Благодарим на всички участвали в кампанията „Мечтай с Деси“. Винаги сме на Ваше разположение, когато имате нужда от нашата помощ!

 

ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИ

ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИ

ГОДИШНИ ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИ

Много заболявания протичат дълго време без особени симптоми. Единствения начин те да бъдат открити рано, е профилактиката, която за здравноосигурения българин е не просто право, а и задължение.

КАКВО ВКЛЮЧВА ПРОФИЛАКТИЧНИЯ ПРЕГЛЕД?

Всеки здравноосигурен пациент има право на профилактичен преглед при личния си лекар, който включва: анамнеза, статус, измерване на тегло и кръвно налягане, електрокардиограма, пълна кръвна картина и изследване на урина с тест ленти.

Ако попадате в рискова група за дадено заболяване, от 2018г. имате право на вторичен профилактичен преглед при личния лекар. На високорисковите пациенти се полага преглед от съответния специалист (кардиолог, ендокринолог и т.н.), който има задължителен характер.  При преценка на общопрактикуващия лекар може да Ви бъде издадено направление и за специфични изследвания като кръвна захар и TSH.

За определени възрастови групи има и допълнителни изследвания. Такива са изследването на PSA за рак на простатата при мъже над 50г. и мамографията за рак на млечната жлеза при жени над 50г.

ПРОФИЛАКТИЧНИ ГИНЕКОЛОГИЧНИ ПРЕГЛЕДИ

Препоръчително е всяка жена да посещава гинеколога си веднъж годишно за профилактичен преглед. Той включва мануален преглед, ехография и вземане на материал за цитонамазка и микробиологично изследване. Важно е да се преглеждате всяка година, защото много гинекологични заболявания протичат безсимптомно или появата на оплаквания е чак в напреднал стадий (например рак на маточната шийка). Липсата на навременно лечение на някои инфекции пък може да бъде причина за инфертилитет.

ПРОФИЛАКТИКАТА И БЪЛГАРИНА

Годишният профилактичен преглед при личния лекар е задължителен.  Неявяването може да Ви струва глоба до 100 лева, както и лишаване от здравни права за месец.

За съжаление, голяма част от българското население редовно пропуска профилактични прегледи. У нас все още много хора вярват, че на лекар се ходи само при крайна необходимост.  А докато такава се появи, се разчита най-вече на самолечение. Друга пречка е схващането, че прегледът е свързан с много допълнителни разходи. В действителност единствено трябва да заплатите потребителската такса.

Напомняме, че превенцията е много по-ефикасна от инервенцията. Винаги е по-удачно да отидете на профилактичен преглед и да разберете, че сте добре, отколкото да отлагате, докато е твърде късно.

ПРЕЯЖДАНЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ

ПРЕЯЖДАНЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ

ПРЕЯЖДАНЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ

Схващането, че бременните трябва да ядат като за двама, вече е в историята. Системното преяждане по време на бременност или ин витро цикъл може да се превърне в източник на много здравословни проблеми както за майката, така и за плода.

КОЛКО ТРЯБВА ДА ЯДАТ БРЕМЕННИТЕ?

Краткият отговор е „не много повече от обичайното“. Подкрепено с цифри, това означава около 350 допълнителни калории през втория триместър и 450 през третия. Това обяснява защо е толкова лесно да се преяде, особено с глада за джънк фууд и сладко.

Някои хора прибягват към висококалорични храни, когато са стресирани. Всеки ин витро цикъл е свързан с много емоции и очаквания. Цялото това напрежение може да се отрази негативно върху психиката и на двамата партньори, водейки до епизоди на стресово преяждане.

Нови проучвания показват, че омега-6 мастните киселини, съдържащи се в мазните и пържени храни, могат да провокират депресивни състояния. Така се засилват възпалителните процеси в организма, което води до нарушаване в баланса на невромедиаторите, отговорни за доброто ни настроение. Тоест, храните, които ядем за успокоение, ни правят по-депресирани.

РИСКОВЕТЕ НА НАДНОРМЕНОТО ТЕГЛО

В какъвто и етап от живота си да се намираме, трябва да се стремим да поддържаме оптимално тегло. По време на бременност, разбира се, се качват килограми. По-голямата част от тях идват от плода, амниотичната течност и плацентата. Съвсем малка част би трябвало да е под формата на мастна тъкан.

Наддаването на тегло над препоръчителното крие много рискове. Сред тях са гестационният диабет, болките в краката, трудната подвижност и развититето на разширени вени.  Плодът също страда – гестационният диабет на майката води до високи нива на кръвна захар и инсулин у него. Нормалното раждане за такива бебета е по-трудно, защото те често са с наднормено тегло. При тях съществува повишен риск от развитие на диабет тип 2 на по-късен етап.

КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ?

Превенцията на наднорменото тегло трябва да започне още преди да забременеете (естествено или чрез асистирана репродукция). Много често затлъстяването и свързаните с него инсулинова резистентност и хормонален дисбаланс са в основата на проблемите с фертилитета.

Няма нищо лошо в угаждането, стига то да е в нормални граници. Яжте често, но по малко, за да поддържате относително постоянно кръвнозахарно ниво. Водете си дневник, в който записвайте какво ядете. Не спирайте да се движите и да провеждате леки тренировки след разрешение от акушер-гинеколога Ви. И не забравяйте, че бременността е периодът, когато трябва да ядете два пъти по-здравословно, а не два пъти повече!

BACK